fbpx

האתרים הטובים ביותר להורדת קבצי STL

האתרים הטובים ביותר להורדות קבצי STL בחינם

 

קבצי STL הם הפורמט הנפוץ ביותר להדפסה בתלת מימד. לכן, חיפשנו באינטרנט את האתרים הטובים ביותר להורדת קבצים אלה בחינם. אתרים המכילים אלפי קבצי STL, אתרים אלה מאפשרים לכם להוריד ולשתף מגוון עצום של דגמים. אתרים אלו מחולקים לקטגוריות שונות, החל מתכשיטים ועיצוב וכלה בפריטים מורכבים יותר כמו אופניים או חלקים הנדסיים.

אתם יכולים ליצור קבצי STL כאלו בתוכנת תלת מימד כגון Solidworks, Fusion 360, Tinkercad ועוד ולהשתמש בהם כדי להדפיס את הדמיון שלכם בתלת מימד אך שרטוט ברמה גבוהה דורש מיומנות רבה ויצירתיות  ולכן, ריכזנו עבורכם את 12 אתרי קבצי STL המובילים שלנו, כך שתוכלו למצוא את העיצובים האהובים עליכם לקבל רעיונות או להדפיס בעצמכם.

1. Cults

Cults הוא אחד מהאתרים המובילים והגדולים להורדת קבצי STL בחינם. אתר זה הוא מעין שוק דיגיטלי בו תוכלו למצוא אלפי דגמי תלת מימד הקשורים לאופנה, תכשיטים, אדריכלות ועוד. Cults היא גם קהילה שמאפשרת לאנשים לדון בתחומי העניין ולתקשר בכל נושא הקשור להדפסת תלת מימד, לחבר בין מעצבים, יוצרים וכל מי שמשתמש בדגמי תלת מימד בין אם זה להדפסה במדפסת תלת מימד ביתית ובין אם זה לצורך ייצור המוני. הם מארגנים תחרויות, ויוצרים באופן קבוע תוכן עבור הקהילה שלהם. אתה תוכלו למצוא את דגמי התלת מימד הטובים ביותר להורדה ב-Cults

2. Free3D

Free3D הוא שוק נוסף שמציע מגוון רחב של דגמי תלת מימד. לא כולם קבצי STL, אולם רבים הם OBJ, שעובדים גם להדפסה תלת מימדית. כמו כן, תמצאו דגמים רבים לתוכנות כמו בלנדר, Cinema 4D או 3ds Max המיועדים לרוב לצרכי אנימציה וסרטים מצוירים בתלת מימד

ה-Marketplace מונה חלקים שונים כמו ארכיטקטורה, כלי רכב, מטוסים או אלקטרוניקה למשל. אתם יכולים בקלות להצטרף לקהילת Free3D כדי לשתף את המודלים התלת-ממדיים שלכם עם העולם ולבנות תיק עבודות משלכם כדי להראות את כישוריכם או לקבל עבודה תמורת כסף.
הפלטפורמה זמינה ב -14 שפות

3. GrabCAD

GrabCAD היא אחת הספריות המקוונות הגדולות ביותר של דגמי CAD. הקהילה המשתמשת ב-GrabCAD מורכבת ברובה ממהנדסים מקצועיים, מעצבים, יצרנים וסטודנטים. יתרה מכך, לפי טענת החברה ישנם כמעט 6 מיליון חברים משתמשים בפלטפורמה שלה כדי לשתף קבצים אבל גם לקבל טיפים על אתגרי עיצוב ולעבוד יחד על שיפור מודלים. כיום, ל-GrabCAD יש כ-4 מיליון קבצים חינמיים שתוכל לגשת ולהוריד, מה שהופך אותו לספרייה המקצועית הגדולה ביותר של דגמי תלת מימד.

4. MyMiniFactory

MyMiniFactory היא פלטפורמה שמטרתה להגביר את שיתוף הפעולה בין מעצבי תלת מימד על ידי כך שתאפשר להם לשתף את עבודתם בחופשיות. האתר מציע קבצים חינמיים המיועדים במיוחד להדפסת תלת מימד. כל אחד מהקבצים שהועלו לפלטפורמה נבחר בקפידה ונבדק על ידי חברי הקהילה. בנוסף לאלפי קבצים, ל-MyMiniFactory יש שירות המאפשר לך לבקש קבצים ממעצב מקצועי, אם אינך מוצא את הקובץ שאתה מחפש. 

 

5. Pinshape

כיום, Pinshape מאגדת יותר מ-70,000 יצרנים ומעצבים המפרסמים את דגמי התלת מימד שלהם בפלטפורמה מדי יום. הפלטפורמה מציעה קבצי פרימיום בחינם שמשתמשים יכולים להוריד ישירות להדפסה. מעצבים יכולים לקבל תגמול כספי על ידי מכירת היצירות שלהם. Pinshape, שנרכשה בשנת 2016 על ידי היצרנית Formlabs שלוש שנים לאחר הקמתה, מציעה גם מדריכים ומאמרים שונים להדפסת תלת מימד כדי ללמוד עוד על טכנולוגיות הדפסה תלת מימדיות והיישומים שלהן. הפלטפורמה אינטואיטיבית למדי, מציעה את דגמי התלת-ממד האופנתיים ביותר ומדגישה כמה מעצבים מפורסמים.

6. STLFinder

כשתכנסו לאתר STLFinder תמצאו עמוד בסיסי ביותר: שורת חיפוש בה תוכלו להקליד את הקובץ התלת מימדי שאתם מחפשים. לאחר מכן, הפלטפורמה תציע את כל הדגמים המשויכים לשאילתה שלך שנמצאו באתרים מקוונים אחרים. STLFinder הוא יותר מנוע חיפוש שיאפשר למשתמש להשוות בין כל העיצובים הזמינים ברשת. זה יחסוך זמן ע״י חיפוש בעשרה אתרים בבת אחת! STLFinder לוקח את התיאור של כל קובץ תלת מימד המצוין בפלטפורמת המקור ושולח אותו בחזרה לפלטפורמת המקור כדי שהמשתמש יוכל להוריד את הדגם ולהדפיס אותו.

7. SketchFab

פלטפורמת Sketchfab נוצרה בשנת 2012, והיא כוללת אלפי מודלים תלת מימדיים. בנוסף, מציע גם קטע שבו משתמשי קהילה יכולים לגלוש, לדרג ולהוריד דגמי תלת מימד קיימים באינטרנט. העובדה שהיא כוללת את כל סוגי העיצוב בתלת מימד הופכת את Sketchfab לפלטפורמה רחבה מאוד למשתמשים. לכן, אם ברצוננו להתמקד בהדפסת תלת מימד, עלינו לעבור למדור תוויות STL. שם נוכל למצוא את כל הקבצים להדפסה תוסף תחת רישיונות Creative Commons, חלקם בחינם ואחרים לא.

8. Thingiverse

פלטפורמת Thingiverse הושקה בשנת 2008 ושייכת ליצרנית מדפסות התלת מימד, Makerbot. נכון לעכשיו זהו אחד מהאתרים עם הכי הרבה קבצי STL להורדה בחינם, הודות לקהילת היוצרים שלו. מה שהכי מאפיין את Thingiverse הוא האינטראקטיביות בין משתמשים, שמעלים את הקבצים שלהם לפלטפורמה כדי לשתף אותם עם אחרים ולתת להם להוריד ולהביע את דעתם. עם יותר מ-1,700,000 קבצים להדפסת תלת מימד, Thingiverse הוא אחד מאתרי האינטרנט הפופולריים ביותר למצוא דגמי תלת מימד בשוק.

9. Yeggi

Yeggi הוא מנוע חיפוש בדיוק כמו STLFinder שיאפשר לך למצוא את מה שאתה מחפש בין יותר מ-2 מיליון קבצי STL הזמינים בפלטפורמות שונות. עם זאת, Yeggi מציעה יותר מסננים ואפשרויות מאשר המתחרה שלה. תוכל לבחור בין קבצים חינמיים או בתשלום, דגמים פופולריים, דגמים שנוספו לאחרונה וכו’. זה כנראה מנוע החיפוש הפופולרי ביותר בשוק הייצור של התלת מימד.

10. YouImagine

פלטפורמת YouMagine נוצרה על ידי מייסדי Ultimaker ומכילה כעת 16,000 קבצי STL בחינם ומפגישה אלפי מעצבים ויוצרים שרוצים לחלוק את הרעיונות שלהם ולהמציא יחד. התבניות הן בעיקר בקוד פתוח, מה שמותיר את האפשרות לכל משתמש לשנות עיצובים במידת הצורך. YouMagine מכילה כל מיני קבצים, מפסלונים דקורטיביים קטנים ועד לאבות טיפוס פונקציונליים כמו טורבינת רוח.

11. 3DShook

3DShook הוא שירות המוצע ב-7 שפות שונות, שבניגוד לאתרים אחרים יש לו מודל עסקי שונה, שכן הוא מציע שירות מנוי לפי דרישה לגישה ליותר מ-6,000 דגמים להדפסה. יש לו 42 קטגוריות, חלקן בחינם כאשר אתם נרשמים, אבל אם אתם מעדיפים להוריד דגמים עם יותר מורכבות או איכות, ל-3DShook יש מנוי שנתי של 25 דולר להורדת 40 דגמים וגישה לכלי ה-CAD שלהם, או פרימיום אפשרות של $50 דולר המאפשרת להוריד עד 100 דגמים מהקטלוג.

12. 3DWarehouse

אתר זה הוא שירות המוצע על ידי צוות Sketchup, בו המשתמשים יכולים ליצור ולשתף מודלים שנוצרו עם התוכנה. אתר זה מוקדש בעיקר לאנשי מקצוע, ומוערך מאוד בתחומים כמו אדריכלות או עיצוב, שכן הוא משמש כפלטפורמה להחלפת מודלים תלת מימדיים וכמקור הכנסה אפשרי לחלק מהיוצרים. בנוסף לאפשרות להוריד דגמים במחירים שונים, הפלטפורמה מאפשרת גם הוספת הרחבות ל-Sketchup לשיפור איכות הדגם.

נהניתם מרשימת אתרי האינטרנט הטובים ביותר להורדת קבצי STL בחינם? ספרו לנו בתגובה או בדף הפייסבוק שלנו!

אל תשכחו להירשם לניוזלטר השבועי החינמי שלנו, עם כל החדשות האחרונות בהדפסת תלת מימד מועברות ישירות לתיבת הדואר!

 
סורק תלת מימד
סריקה בתלת מימד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

סל הקניות שלי
רשימת משאלות
השווה בין מוצרים (0 מוצרים)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
קטגוריות
דילוג לתוכן